KATUSEPESU TARTUS

Estneeving oü teostab katusepesu Tartus

Katusepesu on protsess, mille käigus eemaldatakse katuse pinnalt mustus, sammal, vetikad, lehed, praht ja muud saasteained. See on vajalik hooldusprotseduur, mis aitab hoida katust tervena ja pikendada selle eluiga.

Ilmastikumuutused ja õhus hõljuvad saasteained nõrgendavad ehitiste kivipindu. Sambliku kasv pinnal toob kaasa veeniiskuse ja saasteainete kogunemise, mis imbuvad kivimaterjali pooridesse. Talve saabudes, paisub poorides olev vesi, muutes kivimaterjali hapraks. See tulemuseks on pinna pooruse suurenemine ja materjali nõrgenemine, mis omakorda soodustab samblike levikut, kuna eostel on rohkem võimalusi paljunemiseks.

Milleks on katusepesu üldse vajalik?

Regulaarne katusehooldus on oluline, et tagada katuse pikaajaline vastupidavus ja parem välimus. Mustuse ja saasteainete eemaldamine katusepinnalt mitte ainult ei kaitse katusematerjali, vaid hoiab ära ka samblike ja vetikate teket, mis võivad põhjustada püsivaid kahjustusi. Lisaks pikendab regulaarne katusepesu katuse eluiga, vähendades vajadust kulukate remonditööde järele tulevikus.

Vee äravoolu tagamine on samuti oluline aspekt, mis aitab vältida lekkeid ja katusmaterjali kahjustusi. Puhtad äravoolusüsteemid tagavad veetõrje tõhususe ja aitavad säilitada katuse funktsionaalsust. Lisaks praktilistele eelistele jätab hooldatud katus ka visuaalselt meeldivama mulje ning suurendab kinnisvara väärtust, olles potentsiaalsetele ostjatele atraktiivsem. Seega on regulaarne katusehooldus oluline investeering nii katuse pikaealisuse kui ka kinnisvara üldise väärtuse säilitamise seisukohast.

Lisaks eelmainitud kasudele aitab korrapärane katusehooldus kaasa energiatõhususele, kuna puhas ja korralikult hooldatud katus hoiab sooja ja vähendab küttekulusid. Lisaks aitab see  vältida niiskuskahjustusi ja hallituse teket katusealustes ruumides, mis omakorda tagab tervislikuma elukeskkonna. Seega võib katusehooldus olla oluline mitmekülgne investeering, mis hõlmab nii majanduslikke kui ka praktilisi eeliseid ning aitab säilitada kogu hoone väärtust ja funktsionaalsust pikemas perspektiivis.

KÜSI HINNAPAKKUMIST VÕI ESITA OMA KÜSIMUS SIIN!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Scroll to Top